BMX pálya

BMX pálya

BMX pálya

Edzések tartalma

Tornaterem: Erő-állóképességi és gyorsasági állóképességi edzések szerekkel (zsámoly, gumikötél, tornabot, stb., akadálypálya), Játék

Stadion: Futógyakorlatok (erő és gyorsaság fejlesztés), Játék

BMX pálya: Gyorsasági állóképesség és gyorsaság fejlesztése, Technika fejlesztése

Vasárnap: versenyszerű edzés

Mindenkit szeretettel várunk, nem csak licence-eseket és bmx-eseket! Szólj barátaidnak is! HAJRÁÁ BMX!

Érd.: Hódi Anikó 30/485-3511

Hódi Zoltán 70/272-6008

2009.06.08. - Trinec, Prerov

A múlt hétvégén a hódmezővásárhelyi Bmx-Cross-osok három fővel képviseltették magukat a Cseh-Morva Kupán Csehországban, ahol Szlovákia, Lengyelország és Csehország legjobbjaival mérték össze tudásukat a magyar fiúk. Ez egyébként Európa egyik legerősebb nyílt nemzetközi bajnoksága, ahol jelen alkalommal kb. 200 versenyző állt rajthoz szombaton Trinec, vasárnap pedig a 90 km-re lévő Opava városában. A két hét múlva következő gencsapáti OB-ra szánt felkészülési versenyen a fiatalok kiemelkedően teljesítettek, növelve ezzel az immáron két hónapja a Hódi Zoltán kezei alatt készülő versenyzők esélyeit az Országos Bajnokságban. A szombati napon Fulai Csongor a 11-12 éves kategóriában egy igen szoros kvalifikáció után a 6. helyen végzett, Bujáki Bence a 15-16 évesek versenyében egy szerencsétlen rajt után ‘csak’ a 3. helyen zárt. Jogosak a magas elvárások Bujákival szemben, hiszen tagja a 2010-es Ifjúsági Olimpiára készülő csapatnak, ahol igen kiélezett csata folyik a kijutásért. A 17+, azaz felnőtt kategóriában Nagy Arnold egy meglepetésszerű, ám jelenlegi formáját mutatva cseppet sem jogtalan 3. helyezéssel koronázta meg a szombati versenynapot a Hód Kerékpár SE szempontjából. A vasárnapi versenyen az időjárás is közbeszólt az olykor kialakuló záporokkal, nem kizökkentve azonban a vásárhelyi srácokat ritmusukból, ahol végül Fulai a 3., Bujáki, illetve Nagy is a 4. helyen végeztek, abban a bajnokságban, melyről érdemes még tudni, hogy a megszokottal ellentétben a három selejtező futam helyett öt van, nem kis fizikális felkészültséget igényelve ezzel. Pozitív tehát a mérleg, s a versenyzők kiélezve várják az országos futamokat.

2009.03.22. - Senkvice

A csapat egy részének megvolt az első versenye a hétvégén, Szlovákiában. Egy két napos versenyen vettünk részt Senkvicében egy fedett pályán. Két autóval utaztunk: 1. autó: Ozsgyáni Attilan és Fulai "Csongi" Csongor. 2. autó: Bujáki "Bubu" Bence, Takács Dávid és Nagy Arnold. A szombati napon 127 nevezett versenyző volt. Ez kellemes alap hangulatot adott a versenynek, amit fokozott a jól válogatott rock zene, a büfé és természetesen a kiváló pálya. Az edzésen mindenki könnyedén "belőtte" a pályát és a rajtgépet, majd kezdetét vették a selejtezők. Dávid egyenes ágon jutott a cruiser döntőbe, amit első helyen zárt. Csongi és Attila a középdöntőkig jutottak. Sajnos Bubunak és Arninak nem sikerült a továbbjutás. A felnőtt kategóriában jelen volt Michal Prokop aki megnyerte az elite döntőt és mögötte a soproni Prájczer Péter végzett a második helyen.

A vasárnapi napon kevesebb versenyző volt, de a mi teljesítményünk és hangulatunk ettől függetlenül jobb volt, mint a szombati. Dávid együtt indult a montisokkal, ami keményebb diónak bizonyult. Három 2. hellyel menetelte végig a selejzetőit, keményen küzdött, de a középdöntőből kiesett. Csonginak csiszoltunk picit a technikáján és sokkal jobban ment mint szombaton és a középdöntőig jutott. A junior és elit kategória együtt indult, ami elég komoly mezőny volt. Sajnos se Attila, se Arni nem jutottak tovább, de mind a ketten szépen teljesítettek. A nap fénypontja a mi Bubunk volt, aki a 15-16 éves kategóriában egészen a döntőig jutott, ahol csak egy gyengén sikerült rajt miatt maradt le a dobogóról. Ebben a kategóriában a budapesti Szoboszlai patrik nyert. Az elite kategóriában egy érdekes rajtot követően nyert Prájczer Péter és második lett Mészáros Krisztián sopronból.

Gratulálunk!

Képek: a pálya, elite és cruiser dijkiosztó szombat.

Dávid a dobogón

2009.03.17. - Balatonbikefest

Az idei év egy fontos időpontja lesz minden hazai bringás számára a június 25-28 -i hosszú hétvége. Ugyanis ekkor kerül megrendezésre a BalatonBikeFest, Balatonfüreden. Minden bringás megtalálhatja a szívéhez legközelebb álló versenyszámát, pályáját vagy programját, a downhilltől a waterjumpig. Ez természetesen azt is jelenti, hogy kedvező körülmények várnak majd a BMX Crossosokra is, hiszen itt épül fel Magyarország első UCI szabvány BMX Cross pályája, melyet az angol Enrico Forte tervezett. A pálya látványterveit és egyéb információkat a rendezvényrő a balatonbikefest.hu oldalon találtok.

2009.03.13 - Versenynaptár

Ez egy összesített, nem hivatalos versenynaptár, amelyben megtalálhatók az EB- , OB- , VB- , Osztrák- Magyar bajnoki fordulók, néhány cseh verseny és egyéb események. LETÖLTÉS

2009.03.09 - Versenynaptár

A 2009- es versenynaptár.

2009.03.08 - Apró segítség mindnkinek

Sok kezdő vagy haladó sportolóban felmerül a kérdés, hogy "edzek eleget, de mégsem fejlődöm eléggé. Miért?". Egy igazi sportoló keresi tovább a megoldást vagy a hibát az életvitelben vagy az edzéstervben. Most megpróbálok egy kis segítséget nyújtani ebben a helyzetben.

Természetesen a cikk szélsőséges részeit nem kell figyelembe venni, de az alapja nagy jó segítség.

2009.03.06 - Az új Haro

Két szó: Team Issue. A 2009 -es szezonra ezt az új "csodát" tolja a haro cég a rajtgépekhez. Könnyű, szép, olcsó és remélhetőleg itthon is lehet majd kapni. 21" -os felső csővel látták el, ami egy 74 fokos fej cső szöggel társul. A közép része 11.5" magasan van. A 7000es szériás alu váz mindösszesen 1627g -ot nyom és ha lehet hinni a híreknek akkor üléscsővel és kormány csapággyal együtt 150$ -ba kerül, de természetesen komplettben is meg lehet vásárolni...

klikk a képre nagy méretért

2009.03.04

A 2009 -es, hét helyszínen megrendezésre kerülő, Európa Bajnokságon a Junior és Elite versenyek mellett a következő kategóriák versenyei kerülnek megrendezésre:

• fiú 9-10, lány 9-10 (született 2000 és 1999)
  • fiú 11-12, lány 11-12 (született 1998 és 1997)
  • fiú 13-14, lány 13-14 (született 1996 és 1995)
  • fiú 15+ 16, lány 15+ 16 (született 1994 és 1993)
  • férfi 17-24 (született 1985 & 1992 között)
  • férfi 25-29 (született 1980 & 1984 között)
  • férfi 30 és idősebb (született 1979 vagy korábban)
  • cruiser 13-14 (született 1996 és 1995)
  • cruiser 15-16 (született 1994 és 1993)
  • cruiser 17-18 (született 1992 és 1991)
  • cruiser 19-29 (született 1990- 1980)
  • cruiser 30-39 (született 1979- 1970)
  • cruiser 40-44 (született 1969- 1965)
  • cruiser 45 és idősebb (született 1964 vagy korábban)

A kategóriák nevezési költsége egységesen 27.00 € minden forduló alkalmával. A fiú illetve férfi kategóriáknak sárga alapon fekete szám, a lány és női kategóriáknak kék alapon fehér szám és a cruiser kategóriáknak piros alapon fehér szám az előírás.

2009.02.24 - Városi Sportnap

Február 20- án került megrendezésre Hódmezővásárhelyen a "Városi Sportnap", ahol a 2008- as év legeredményesebb vásárhelyi sportolóit, edzőit illetve testnevelőit díjazták. Az újonnan alakult de annál nagyobb múltal rendelkező Hód Kerékpár SE kiválósága, az olimpián is résztvevő, Hódi Anikó világbajnoki 18. és olimpiai 12. helyezésével nyerte el a Város Sportolója címet. Az egyesület edzője, Csányi Róbert, is díjazásban részesült.